jak wybrać biustonosz

Sposoby na jędrny i pełniejszy biust

Piękny biust jest osiągalny dla każdej kobiety. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym oraz właściwym doborze stanika może prezentować się kusząco, jędrnie i zdrowo.

Samobadanie czyli odrobina troski

Spis Treści

Piękny biust to zdrowy biust, dlatego codzienną rutyną powinno być obserwowanie, dotykanie i badanie piersi. Każda zmiana zachodząca w obrębie piersi i brodawek będzie łatwiej zauważalna, jeśli badanie wykona się w tym samym dniu miesiąca. Najlepszą porą dla kobiet miesiączkujących będzie czas po zakończeniu okresu przypadający na dni pomiędzy 6 a 10 dniem cyklu. Jest to o tyle ważne, że piersi w tym krótkim czasie są miękkie, a jednocześnie mniej wrażliwe na dotyk. W przypadku kobiet będących w trakcie menopauzy oraz tych, które ją przeszły, wybór dnia nie ma znaczenia – może to być dowolny dzień w miesiącu. Badanie piersi to czynność, którego nie powinna zaniedbywać żadna kobieta. Dzięki niemu jest możliwe wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Wystarczy kilka minut, aby zaobserwować, czy wszystko jest w porządku, a piersi bezpieczne i zdrowe. Najważniejsze punkty, na które trzeba zwrócić uwagę, to wygląd skóry, kształt piersi, a także stan brodawek (czy nie wydzielają płynu) oraz zmiany wyczuwalne pod dotykiem np. nienaturalne zgrubienia. Wszystkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem. Nie wolno zapominać o mammografii i USG oraz regularnych wizytach u ginekologa.

To, co sprawia, że biust wydaje się jędrniejszy i pełniejszy to także masaż. Skóra wokół niego nie lubi gorącej wody, ponieważ ta niszczy jej ochronną warstwę lipidową. Za to uwielbia naprzemienny ciepły i zimny masaż strumieniem wody. Kierując strumień gałki prysznica na klatkę piersiową, można wykonywać ruch ósemkowy, który będzie obejmował obie piersi. Następnie warto kolistymi ruchami wsmarować nawilżające kosmetyki np. olejek z migdałów, arganowy, z kiełków pszenicy, czarnuszki, kozieradki, makadamia, olej kokosowy czy też oliwę z oliwek. Co więcej można zrobić dla pięknego biustu? Masaż szorstką rękawicą frotté lub gąbką może zdecydowanie polepszyć stan piersi, jeśli jednocześnie użyje się podczas jego wykonywania balsamu lub oliwki.

Peeling i maseczki – nawilżanie na pełnym gazie

Codzienna pielęgnacja zapewniająca skórze piersi nawilżenie procentuje pięknym wyglądem. Ze względu na to, że skóra ta jest delikatna i cienka, a także łatwo ulega przesuszeniu, dobrze, by na stosowany krem składały się m. in.: ekstrakt z bluszczu, alg morskich, wyciąg ze skrzypu polnego i zielona herbata przyspieszające regenerację i ujędrniające skórę oraz witaminy z grupy B, witamina A, C oraz E, a także działające nawilżająco masło kakaowe i kwas hialuronowy.

Oprócz uelastyczniających i nawilżających zabiegów, również peeling to działanie zarezerwowane dla skóry biustu. Najlepsze efekty można osiągnąć przy pomocy domowych mikstur np. z ananasa czy gruszki. Zawsze po złuszczeniu martwego naskórka warto zaaplikować maseczkę odżywczą, która sprawi, że skóra stanie się nawilżona i odżywiona. Do wypróbowania są maseczki np. z miodu, oliwy z oliwek czy śmietany.

Dieta i ćwiczenia dla pięknych piersi

Od sposobu odżywiania się zależy wiele, także jędrna skóra. Co jest najważniejsze dla piersi? Przede wszystkim, witamy z grupy B, które można spotkać w produktach mlecznych oraz w produktach pełnoziarnistych. Inne witaminy, o których nie należy zapominać, to A, E i C, które chronią przed wolnymi rodnikami, spowalniają proces starzenia się skóry. Oczywiście najłatwiej znaleźć je w owocach i warzywach. Szczególnie ważnym warzywem jest marchewka, która dostarcza beta-karotenu. Odpowiednie nawadnianie organizmu również przyczynia się do poprawy wyglądu skóry. Warto pamiętać, że gwałtowne chudnięcie lub tycie działa dla niej niekorzystnie, powodując rozstępy i utratę jędrności.

Co by dała dieta bez odpowiednich ćwiczeń? Rola aktywności fizycznej w życiu człowieka jest nieoceniona. Również pragnienie uniesienia i ujędrnienia piersi wiąże się z ćwiczeniami. Podstawą są tu pompki oraz pływanie, można również podnosić hantelki. Wzmocnienie mięśni klatki piersiowej to pierwszy krok. Jednak duży wpływ na jej wygląd ma również właściwa, wyprostowana postawa.

Poznaj swój rozmiar czyli jak dobrać biustonosz?

Stanik to jedna z najważniejszych rzeczy w garderobie kobiety, dlatego tak ważny staje się jego dobór. Dzięki odpowiednio dobranej miseczce i dopasowanym obwodzie, piersi potrafią się prezentować i czuć wyśmienicie, co również poprawia samopoczucie, komfort i pewność siebie kobiety. Niewłaściwie dobrany biustonosz może być przyczyną problemów estetycznych: zbyt mały będzie uciskał i deformował piersi, natomiast zbyt obszerny zniekształci je poprzez nieprawidłowe utrzymywanie biustu.

Jednym z podstawowych parametrów stanika jest jego obwód. Mierzony pod biustem miarką krawiecką ułożoną bezpośrednio pod piersiami powinien dać odpowiedź, jaki rozmiar będzie idealny, aby podtrzymać piersi. Podczas mierzenia należy wypuścić powietrze z płuc i lekko zacisnąć miarkę tak, aby przylegała do skóry dość mocno, jednak nie na tyle, aby utrudniać oddychanie czy sprawiać ból. Wynik z reguły powinien zostać zaokrąglony w dół np. przy wskazaniu przez miarkę obwodu wynoszącego 77 cm, wynik zaniża się do rozmiaru 75. Skąd taka praktyka? Otóż każdy, nawet wysokiej jakości stanik, ulega rozciągnięciu.

Właściwy obwód to jedno, ale jak dobrać miseczkę? Pomiar powinien zacząć się od ułożenia miarki poziomo na wysokości brodawek. Miarka powinna luźno opinać piersi. W tym przypadku odczytany wynik jest prawidłowy, nie należy go zaniżać ani zawyżać. Przy przymierzaniu stanika dobrze jest się pochylić i dopiero wtedy zapiąć na najluźniejszą haftkę.

Zasada jest jedna: zmieniając obwód na większy, zmniejsza się miseczkę. Reguła ta działa w obie strony tzn. jeśli wybór padnie na węższy obwód, za tą decyzją będzie szła konieczność sięgnięcia po większa miseczkę.

Jak dobrać biustonosz

Sposobów na upewnienie się, czy wybrany biustonosz będzie idealny dla piersi, jest kilka. Pierwszym wskaźnikiem jest tył stanika, który powinien leżeć poziomo tzn. nie przesuwać się i nie przemieszczać w trakcie noszenia. Następnie należy spojrzeć na przód, czy piersi są lekko uniesione. Regulowanie ramiączek nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w pierwszej kolejności to obwód stanika powinien ulec skorygowaniu. Ramiączka nie mogą wpijać się w ramiona, ciężar piersi powinien spoczywać właśnie na obwodzie pod biustem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy piersi w całości mieszczą się w miseczkach. Pewność można zyskać, gdy przyjrzy się okolicy pach – jeśli nie tworzą się tam małe fałdki, miseczka jest odpowiednio duża. Natomiast jeśli miseczka ulega marszczeniu lub się fałduje, zamiast gładko okalać piersi, jest ona za luźna i należy sięgnąć po mniejszą. Następnie uwaga powinna skupić się na fiszbinach i tym, w jaki sposób leżą. Optymalne jest, gdy układają się gładko na klatce piersiowej i nie nachodzą na piersi w żadnym miejscu. Powinny znajdować się pod biustem, a z boku układać się, jakby miały znaleźć się na środku pachy. Dzięki takiemu rozstawieniu nie będą wbijać się i opierać o piersi. Ostatnim krokiem jest zrobienie kilku gwałtownych ruchów w już założonym i zapiętym staniku, co pozwoli upewnić się co do właściwie dobranego rozmiaru. Jeśli podczas skłonu, podskoku czy skrętu ciała stanik pozostaje na swoim miejscu, a piersi nie wymykają się z niego, biustonosz prawdopodobnie jest dobrany właściwie.

Pytanie: „jak dobrać biustonosz” zadaje sobie wiele kobiet. Odpowiednio dobrana bielizna jest w stanie poprawić samopoczucie i wygodę oraz zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Zarówno to, jak i regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, a także dbanie o prawidłową dietę i wykonywanie ćwiczeń pozwolą cieszyć się pełnymi, kształtnymi i pięknymi piersiami.